BÜSAN OSB 5.Sokak No:29 Karatay/Konyasismak iletişim 0332 236 97 15

Yakıt Çekvalfi

Yakıt Çekvalfi Yakıt çekvalfi hakkında bilgi vermeden önce, çekvalfin ne olduğu konusunda bazı noktalara değinmek istiyoruz. 
Sadece tek yöndeki akışa müsaade eden, akış ketsini kapayan ve diğer yöndeki akışa yol vermeyen ürünlerdir. Genel olarak hidrolik sistemlerde oldukça fazla kullanılmaktadır. Akışın tek yönde gitmesini sağlamaktadır. 

Yakıt Çekvalfi Nedir? 

Yakıt çekvalfi ürünleri, boruların boşalmasını önleyen son derece önemli parçalardı. Bunun dışında, depoların taşınması konusunda da yardımcı olmaktadır. Genel olarak ölçüleri 10 mm ila 12 mm arasındadır. 
Yakıt çekvalfi ürünleri, yakıt borularına eklenmektedir. Yakıtın sadece tek taraftan akmasına izin vermektedir. Örnek vermek gerekirse, hatların boşaltılması konusunda önleyici bir görevi bulunmaktadır. Çekvalfler, bütün yakıt türleri için kullanılabilmektedir.  

Yakıt Çekvalfi Ne İşe Yaramaktadır? 

Yakıt çekvalfi, yukarıda da bahsettiğimiz gibi, akışın tek yönde olmasını sağlamaktadır. Çalıma sistemi, tek konik bir parça ile sağlanmaktadır. Çalışma sistemini genel olarak bisiklet ya da otomobillerde olan siboplara benzetmemiz mümkündür. Bisikletin tekerini şişirmek istediğinizde, havanın geçişine izin verilmektedir. Fakat şişirdiğinizde havanın dışarıya çıkması engellenir. Burada duran bilya, çek valf görevi görmektedir. Eğer siz bilyayı içeri itersiniz dışarıya hava kaçacaktır. 

Hidrolik çekvalf sistemleri de aynı şekilde çalışmaktadır. Kapaklı, yaylı ya da bilyalı sistemlerdeki en temel amaç, tek yönlü geçiştir. Akışkan yöndeki madde rahat bir şekilde geçmektedir. Ters yönden gelen madde ise geçememektedir. Buna müsaade etmeyen sistemi, çek valf oluşturmaktadır.  

Yakıt Çekvalfi Fiyatı 

Çekvalfin fiyatları hakkında bilgi vermeden önce, görevlerinden bahsedebiliriz. LPG dönüşümünde, ya da sadece benzin geri dönüşünün karbüratör üzerinden yapıldığı sistemlerde tercih edilmektedir. Depoya doğru olan akışa izin verilmektedir. Depodan gelecek olan akışı engellemektedir. Eğer bu sistem kullanılmazsa, motor, LPG sistemi çalışırken, karbüratör sistemine benzinin kaçmasına sebep olur. Bu sebeple de araçlar düzenli bir şekilde çalışmaz. Birinci ya da ikinci sistemlerde kullanılmamaktadır.  

Yakıt çekvalf fiyatları her bütçeye uygun bir şekildedir. Dilediğiniz renkteki çekvalf yakıt ürünlerini en uygun fiyatlardan satın alabilir, ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Ürünler genel olarak plastikten üretilmedir.

Dizel, Otomotiv yedek parça ürünlerinden en çok arananlar

bosch enjektör memesi, okuma 1065 denso enjektör valf, okuma 951 siemens enjektör memesi, okuma 833 delphi enjektör memesi, okuma 821 dizel pompa aparatları, okuma 792 yakıt çekvalfi, okuma 770 dizel pompa ekipmanları, okuma 765 çelik yakıt çekvalfi, okuma 746 piezo enjektör yedek parçaları, okuma 745 yakıt pompası contaları, okuma 741 tazyik sibobu, okuma 735 mercedes axor birim pompa valfi, okuma 735 enjektör tutucusu, okuma 724 commonrail enjektör geri dönüş plastikleri, okuma 714 delphi commonrail enjektör , okuma 710 zexel enjektör memesi, okuma 696 yakıt transfer pompası, okuma 686 bakır pul, okuma 681 çekvalf, okuma 667 yakıt pompası pistonları, okuma 665 siemens commonrail enjektör , okuma 663 birim enjektör, okuma 663 el otomatiği, okuma 661 stanadyne enjektör memesi, okuma 660 tandem (vakum) pompa tamir takımları, okuma 659 enjektör memesi, okuma 659 enjektör plastikleri, okuma 642 commonrail enjektör ayar şimi, okuma 641 yakıt pompası gaz kolları, okuma 641 enjektör pulu, okuma 640 dizel pompa anahtar ve mengeneleri, okuma 640 dizel enjektör, okuma 637 yakıt pompası elaman, okuma 635 yakıt hortum setleri, okuma 631 denso commonrail enjektör , okuma 627 enjektör boruları, okuma 627 denso enjektör memesi, okuma 625 yakıt rakorları, okuma 625 bosch commonrail enjektör , okuma 624 yakıt pompası elemanları, okuma 624 commonrail enjektör yedek parça, okuma 621 commonrail enjektör , okuma 621 birim enjektör yedek parça, okuma 620 alüminyum yakıt çekvalfi, okuma 616 yakıt pompası selenoidleri, okuma 614
SDSSismak OtomotivSitemapGoogle xhtml css alexa